piątek, 15 marca 2013

WarThunder: pierwsze (początkowe) bombowce


Pierwszą nacją, która otrzymuje możliwość odblokowania bombowca jest nacja... Angielska.
Już na 2 poziomie tej nacji mamy możliwość kupienia maszyny, która zrzuca bomby i w ten sposób niszczy wrogie pojazdy czy stacjonarne pozycje wrogiej drużyny.

Jedyna wada maszyny: może zrzucić tylko i aż 4 bomby, bomby które ważą po 250 kg każda (później będzie to dość ważne).

Reszta nacji otrzymuje możliwość odblokowania bombowców dopiero na poziomie 3 (pierwsze maszyny).

USA
Dwa podobne do siebie, ale nie takie same samoloty :)
Już po zdjęciach można zauważyć, że pierwszym modelem nie będziemy mogli lądować na ziemi, ponieważ jest on przystosowany do starty i lądowania na wodzie. Druga maszyna ma już kółka, niby nic, ale może już lądować na normalnym lotnisku. Niby nic, ale w WarThunder wchodząc do bitwy znajdujemy się od razu w powietrzu, Co pozwala właśnie maszynom przeznaczonym do startu z wody walczyć z samolotami, które mają kółka.

Co nas powinno interesować i na co ja będę zwracać uwagę:
>> Stosunek wielkości bomb do ich ilości (b/i)
>> Pułap
>> Czas pełnego zakrętu (cpz)
Reszta parametrów jest tylko dodatkiem (moim zdaniem) w bombowcach, ponieważ osiągana prędkość, czy czas wznoszenia to elementy, które nie pomogą nam w momencie osaczenia przez myśliwce.

Niemcy

Niemcy mają ten problem, że na poziomie 3 nie mają pełnoprawnych bombowców, a tylko samoloty, które mogą przenosić bomby.


Pierwszy samolot, 1 bomba 250 kg i 4 bomby 50 kg.

Druga maszyna, 1 bomba 250 kg.

Jest to z jednej strony dobre, ponieważ po zrzuceniu bomb możemy przejść do walki z maszynami lub niszczyć pozycje lub maszyny wrogiej maszyny karabinem, ale mimo wszystko... nazwa mówi sama za siebie, to bombowiec.

USSR
Ogólnie to Rosjanie mają 4 maszyny z grupy SB (poziom 3), ale wszystkie mają te same parametry, dlatego widnieje tutaj tylko jedna plansza. Każda może przenieść 6 bomb po 100kg lub 2 bomby po 250 kg, albo 1 bombę 500 kg. Inne warianty odnośnie bomb można odblokować w monecie uzyskania na danej maszynie pewnej ilości doświadczenia i wykupienia pewnego ulepszenia do maszyny.

Anglia

Po lewej bombowiec, który odblokowujemy po uzyskaniu na danej nacji poziomu 2, po prawej maszyny na poziomie 3.
Jak widać, nie wiele się one różnią pod względem rażenia tylko 4 bomby 250 funtowe (250 funtów = 113,39), choć reszta parametrów maszyn się od siebie różni.

Japonia
Samolot startu z wodu, który zabiera aż 12 bomb ale tylko 50 kg. Po oblataniu tej maszyny otrzymamy możliwość wykupienia ulepszenia i zamienienia 12x 50 kg, na 2x 250 kg. Już przy tej maszynie widać, że Japończycy mają dość dobre maszyny, ale jeśli idzie o uzbrojenie...są one średnie lub nawet słabe.

Porównanie:
Uzbrojenie (stosunek ilości bomb do ich kilogramów)
1. i 2. PBY-5 i 5a Catalina (USA)   - 725,74 kg
3. H6K4 (Japonia)                        - 600 kg
4. SB... (USSR)                           - 600 kg
5 i 6. Blenheim IV i VIII (Anglia) - 453,59 kg
7. ju 87 b-2 (Niemcy)                   - 450 kg
8. ju 87 R-2 (Niemcy)                  - 250 kg

Amerykanie wygrywają, ponieważ ich maszyna przenosi AŻ 16 sztuk bomb po koło 45 kg. A wyobraźcie sobie, że ktoś posiada dwie takie maszyny na stanie, czyli 5 i 5a?

Pułap:
1. H6K4 (Japonia)             - 9560 m
2. SB... (USSR)                - 9560 m
3. Blenheim IV (Anglia)     - 8310 m
4. ju 87 B-2 (Niemcy)        - 8000 m
5. ju 87 R-2 (Niemcy)        - 7285 m
6. BlenheimVIII (Anglia)   - 5029 m
7. PBY-5 Catalina (USA)   - 4800 m
8. PBY-5a Catalina (USA) - 4400 m

Siła może i mocna, ale pułap najgorszy - odniesienie do amerykańskich maszyn.

Czas pełnego zakrętu:
1. H6K4 (Japonia)             - 22,6 sek
2. SB... (USSR)                - 24,2sek
3. Blenheim IV (Anglia)    - 24,2 sek
4. PBY-5 Catalina (USA)   - 26,9 sek
5. PBY-5a Catalina (USA) - 36,4 sek
6. BlenheimVIII (Anglia)  - 39,6 sek
7. ju 87 R-2 (Niemcy)       - 40, 3 sek
8. ju 87 B-2 (Niemcy)       - 42,9 sek

Jak widać siła rażenia amerykańskich maszyn ma się nijak do tego, na jakiej wysokości mogą one latać, a raczej jaki jest ich maksymalny pułap. Oznacza to, że są one narażone na ciągłą walkę w powietrzu (wieżyczki) podczas bombardowania, co skutecznie może utrudniać prowadzenie tych maszyn.
Zastanawiające jest też to, że maszyna poziomu 3 w nacji Anglicy jest gorsza pod kilkoma względami od maszyny poziomu 2. Co jest dziwne, to to, że Niemieckie maszyny nie wypadają tak źle na tle innych, oczywiście jeśli posiadają szybkie ładowanie bomb. Napiszę tylko, że czas na Blenheim IV (Anglia) potrzebny do uzupełnienia się bomb to około 1 m i 45 s. Pozwala nam to na bombardowanie pozycji wrogich artylerii lub czołgów, kołując nad nimi. Wracając do Niemieckich maszyn, to czas na wykonanie nawrot: około 20 sek. - to naprawdę długo, kiedy liczy się ustawienie maszyny na cel.
Co jest w tym zestawieniu dziwnego, to to, że Japońska maszyna jest: najzwrotniejsza i potrafi wznieść się naprawdę wysoko, przy okazji posiada dość średnią siłę rażenia, bo jakby to były bomby 100 kg i było ich 6 - myślę, że lepiej by to działało, niż 50 kg i 12 sztuk. Powoduje to, że tych 12 bomb musimy dość precyzyjnie posłać w regiony danych pojazdów lub bunkrów i artylerii przeciw lotniczej.
Widać też tutaj, że Rosjanie są trochę OP, bo początkowe ich maszyny posiadają możliwość (każda) podpięcia bomb, do tego na starcie każda ma 4 karabiny, to bombowiec zbliżony parametrami jest do maszyny Japońskiej, a zauważyć trzeba, że Japońska maszyna jest przystosowana do lądowania tylko na wodzie, zaś Rosyjska na lądzie (np. lądowanie na lotnisku aby się naprawić). Do tego dołóżcie możliwość zmiany modelu uzbrojenia w maszynie nacji USSR + początkowe ustawienie: 6x 100 kg - to daje nam dobrą maszynę z dość mocnym uderzeniem. Ciekawe dlaczego nigdy się nie mówiło, że Rosjanie w czasie II wojny światowej królowali w powietrzu, albo że toczyli zacięte walki w powietrzu?

Mam nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże wam wybrać optymalną i odpowiednią maszynę dla siebie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz